טל. 074-7026688 נייד 050-7319983

רכישת דירה מקבלן

רובנו משקיעים את רוב המשאבים הכספיים שלנו ברכישת דירת המגורים. לכן, בהסכם לרכישת דירה אין מקום לטעויות.
המחוקק מודע לחוסר הסימטריה ביחסים שבין החברה הקבלנית עתירת הניסיון כאשר לצדה סוללת עורכי דין, לבין הרוכש, ולכן נקבעו בחוק מנגנונים שונים שמטרתם לשמור על מי שרוכש דירה מקבלן.
יחד עם זאת, ברכישת דירה מקבלן ישנן סוגיות ייחודיות שצריך לתת עליהן את הדעת ואשר החוק אינו מתייחס אליהן.
בדיקות מקדמיות – על מנת לוודא שאין פגם בנכס הנמכר וכי הוא עונה על ציפיותיכם, יש צורך לערוך בדיקות מקדמיות לפני החתימה על ההסכם לרכישת הדירה. חלק מהבדיקות המקדמיות הן בדיקות משפטיות, למשל בדיקה כי הדירה נבנית לפי היתר בנייה וכי הקבלן הנו בעל הזכויות בקרקע, וחלקן בדיקות שמטרתן לבדוק את התאמת הנכס לציפיותיכם, למשל את הקירבה של הנכס לשירותים ציבוריים שחשובים עבורכם, מספר החניות בפרוייקט כולו על מנת לצפות את צפיפות החניה וכיו"ב.
ניסוח החוזה – בתהליך רכישת דירה, הקונה משלם את התמורה עבור הדירה במספר תשלומים, כאשר רק כנגד התשלום האחרון נמסרת לו הדירה בפועל וניתנת לו זכות לרשום את הדירה על שמו כבעליה. במיוחד בהסכם לרכישת דירה מקבלן, כאשר קיים חשש בקשר לחוסנה הכלכלי של חברת הבנייה, חשוב לקבוע מנגנונים שישמרו על הקונה ויבטיחו את כספו במקרה של אי השלמת הבנייה או איחור ניכר במסירתה. בנוסף, חשוב למנוע מצב שבו הסכם הרכישה יפגע ביכולתו של הקונה לעשות בדירה את השימוש המתוכנן, כמו להוסיף תוספות בנייה חוקיות, לעשות שימוש בדירה לצורכי משרד או גן וכיוצב'.
רכישת דירה חדשה ממי שרכש אותה מהקבלן, מצריכה התייחסות לסוגיות נוספות ייחודיות לנסיבות אלה.
כאשר שוקלים לרכוש דירה מקבלן מומלץ להתייעץ עם עו"ד לפני חתימה על מסמך כלשהו, לרבות על בקשה לרכישת דירה. כל הסכם נדל"ן, אך במיוחד הסכם לרכישת דירה מקבלן כרוך במקרים רבים בסיכונים משפטיים וכלכליים ייחודיים, ולכן יש חשיבות רבה בייצוג משפטי ברכישת דירה מקבלן. ייצוג מקצועי עשוי לחסוך עלויות כספיות משמעותיות ומפח נפש.

שוקלים לרכוש דירה מקבלן? לא יודעים כיצד לשמור על האינטרסים שלכם מול חברה גדולה המיוצגת על ידי מיטב עורכי הדין? משרד הילה בן אליעזר מספק מענה משפטי מקצועי בגובה העיניים. אל תהססו לצור קשר בכל עניין! כן הילה, יש לי שאלה 

המלצות

המלצות

מכתב תודה

בתחילת חודש אפריל האחרון רכשנו דירה. זוהי דירתנו הראשונה והיינו מלאי חששות לקראת תהליך הרכישה הלא נודע מבחינתנו. …

כלים שימושיים
עיצוב אתרים | דנה ציביאקכתיבה שיווקית | מסריםאתרי אינטרנט שפשוט עובדים | סיגל