טל. 074-7026688 נייד 050-7319983

רכישת דירה מיד שניה

רובנו משקיעים את רוב המשאבים הכספיים שלנו ברכישת דירת המגורים. לכן, בהסכם לרכישת נדל"ן אין מקום לטעויות.
בדיקות מקדמיות – על מנת לוודא שאין פגם בנכס הנמכר וכי הוא עונה על ציפיותיכם, יש צורך לערוך בדיקות מקדמיות לפני החתימה על הסכם לרכישת הדירה. חלק מהבדיקות המקדמיות, הן בדיקות משפטיות, למשל בדיקה כי אין עיקולים על הנכס, וחלקן בדיקות שמטרתן לבדוק את התאמת הנכס לציפיותיכם, למשל את הקרבה של הנכס לשירותים ציבוריים אשר חשובים עבורכם.
ניסוח החוזה – בתהליך רכישת דירה, הקונה משלם את התמורה עבור הדירה במספר תשלומים, כאשר רק כנגד התשלום האחרון נמסרת לו הדירה בפועל וניתנת לו זכות לרשום את הדירה על שמו. בהסכם המכר חשוב לקבוע מנגנונים שישמרו על הקונה מפני הפרת החוזה ויבטיחו את כספו. בנוסף, חשוב לדרוש מהמוכר להצהיר מה מצבה של הדירה מבחינה פיזית ותכנונית, ולקבוע מנגנון לפיצוי הולם במקרה של הפרת הסכם או אי גילוי פרט מהותי בקשר לדירה.
העברת זכויות – לאחר שהקונה משלם את כל התמורה, מועברים אליו המסמכים הנדרשים להעברת הזכויות על שמו. חשוב להשלים תהליך זה גם על מנת שבבוא היום ניתן יהיה למכור את הדירה ללא עיכובים וגם, חלילה, שמא בגלל אי רישום הזכויות בדירה על שם הקונה תוך זמן סביר, יימנע ממנו להעביר את הדירה על שמו בעתיד.

בנסיבות מסוימות יש היבטים מיוחדים שחייבים לקחת בחשבון במקרה של רכישת דירה. כך למשל, ברכישת דירה שהייתה מושכרת, ברכישת דירה מתושב חוץ, רכישת דירה עם מועד פינוי רחוק, רכישת דירה שיש בה חריגות בנייה, רכישת דירה מרוכש שקנה מקבלן , תכנוני מס להפחתת תשלום מס רכישה או מס שבח אשר קשורים ברכישת דירה, ועוד.
ייצוג משפטי טוב יבטיח את כספיכם ויוודא שהעסקה תואמת את ציפיותיכם.

האם אתם עומדים בפני רכישת דירה יד שנייה? האם גם אתם מתלבטים בנוגע לניסוח החוזה, בדיקות מקדמיות והעברת זכויות? האם גם אתם רוצים שעו"ד מומחה יבדוק שכל האינטרסים שלכם נשמרים? משרד הילה בן אליעזר מספק מענה משפטי מקצועי בגובה העיניים. אל תהססו לצור קשר בכל עניין! כן הילה, יש לי שאלה

המלצות

המלצות

לעו"ד הילה בן אליעזר היקרה,

 

עם סיומו המוצלח של התהליך הלא פשוט של מכירת וקניית והעברת הדירות שעברנו ביחד,…

כלים שימושיים
עיצוב אתרים | דנה ציביאקכתיבה שיווקית | מסריםאתרי אינטרנט שפשוט עובדים | סיגל