טל. 074-7026688 נייד 050-7319983

מכירת דירה מיד שניה

רובנו משקיעים את רוב המשאבים הכספיים שלנו בנדל"ן למגורים. לכן, בהסכם למכירת דירה אשר באמצעותו אנו צפויים לקבל תשלום משמעותי ביותר, אין מקום לטעויות.

המטרה שצריכה לעמוד לנגד עיניו של מי שמוכר דירה היא להבטיח שבהסכם הנדל"ן יקבל את התשלום עבור הדירה במועד שנקבע, ולמנוע ככל שניתן חילוקי דעות או תביעות שתוגשנה נגדו בקשר לדירה בעתיד.
תשלום במועד – מומלץ לקחת מקדמי ביטחון מהמועד שבו הקונה מתחייב להעביר תשלום עבור הדירה ועד למועד שהמוכר מתחייב להעביר תשלום זה לדירה שהוא רוכש או לכל התחייבות אחרת.
הימנעו מלקחת התחייבות שאינה תלויה בכם – על מנת למנוע מצב שבו תועלה נגדכם טענה של הפרת חוזה, הימנעו מלבצע פעולה כלשהי בקשר לדירה כגון תיקונים בדירה, הוצאת היתר בנייה וכיוצב'.
דירשו מהקונה לקנות את הדירה במצבה כפי שהיא – למניעת אי הבנות או חרטה של הקונה, עמדו על כך שהקונה יצהיר במסגרת הסכם המכר כי ראה את הדירה ובדק אותה הן מבחינה פיזית, תכנונית, משפטית בכל הרשויות, ומצא אותה מתאימה לצרכיו מכל הבחינות וכי הוא מתחייב שלא לטעון טענה כזו או אחרת בקשר לדירה בעתיד או שמא יבקש לבטל את ההסכם.
במכירת דירה שלא התגוררתם בה – כאשר מדובר בדירה שלא התגוררתם בה בסמוך למכירתה, ידיעתכם בקשר למצבה מצומצמת. כדאי לרשום במפורש בהסכם עובדה זו. כמו כן, במכירת דירה שהייתה מושכרת, חשוב להחתים את השוכר על התחייבות לפנות את הדירה במועד, לפני החתימה על הסכם המכר.
מיסוי מקרקעין – במכירת דירה מחויב המוכר בתשלום מס שבח, אלא אם כן הוא זכאי לפטור. התנאים למתן פטור ממס שבח מורכבים ולעיתים נדרש תכנון מוקדם בקשר למועד החתימה על הסכם המכר, לסדר מכירת דירות ועוד. התייעצו עם עו"ד מומחה במיסוי מקרקעין ובידקו האם בנסיבות מכירת הדירה תהיו זכאים לפטור ממס שבח או לכל הפחות היעזרו בשירותיו על מנת להפחית ככל הניתן את סכום תשלום המס.
לסיכום, מכירת דירת יד שנייה כרוכה בהיבטים כספיים שונים של תשלום מס והסתמכות על מועד קבלת התשלום. בנוסף, חשוב לנסח את החוזה כך שממועד קבלת התשלום והעברת הזכויות בדירה על שם הקונה, יסתיים הקשר בין הצדדים מבלי שתהיינה לקונה טענות או תביעות כלשהן מהמוכר.

האם גם אתם למכור את דירתכם? האם גם אתם מעוניינים במכירה חלקה בה תרגישו שהאינטרסים שלכם נשמרים? משרד הילה בן אליעזר מספק מענה משפטי מקצועי בגובה העיניים. אל תהססו לצור קשר בכל עניין! כן הילה, יש לי שאלה 

המלצות

המלצות

לעו"ד הילה בן אליעזר היקרה,

 

עם סיומו המוצלח של התהליך הלא פשוט של מכירת וקניית והעברת הדירות שעברנו ביחד,…

כלים שימושיים
עיצוב אתרים | דנה ציביאקכתיבה שיווקית | מסריםאתרי אינטרנט שפשוט עובדים | סיגל